reality.infoblog.cz

Chcete mít chalupu jako z pohádky?

Publikováno 16.01.2016 v 14:09 v kategorii REALITY, přečteno: 37x

Pokud žijete ve městě, určitě není na škodu mít místo, kam můžete zmizet a pořádně si odpočinout. Mezi nabízenými nemovitostmi najdete spoustu nabídek chat či chalup, které by vás mohly zaujmout a kde byste se mohli věnovat vašim koníčkům. Oproti jiným realitám můžete najít velmi výhodné koupě a poté si danou nemovitost přizpůsobit vlastním potřebám. Stačí jen vědět, kde hledat a mít šikovné ruce.

Výběr je opravdu velký
ChalupaZáleží především na tom, jak daleko jste ochotni za odpočinkem dojíždět. 

Slibné nemovitosti najdete i v blízkosti Prahy. Počítejte ale s tím, že budou dražší než v jiných lokalitách.

Zkuste zadat do vyhledávače „chalupy prodej“ a uvidíte, které lokality jsou na koupi rekreačních nemovitostí nejbohatší. I to může ovlivnit váš výběr.

Také záleží na tom, k jakému účelu chcete chalupu či chatu využívat a jak velký pozemek potřebujete. I chata totiž potřebuje dostatečnou údržbu a je nutné se o ni starat. Jinak přestane plnit svou funkci.

Důvěřuj, ale prověřuj?

Prodej chaty funguje stejně jako u jiných nemovitostí. Je nutné ověřit si, zda opravdu jednáte s majitelem dané nemovitosti. Také by vás měl zajímat majitel pozemku. Ne vždy je to jedna a tatáž osoba.

Zjistěte si také, zda nejsou pozemek či chata obtíženy zástavním právem či věcným břemenem. To jsou základní informace, které by vám majitel měl sdělit, a vše si také můžete sami ověřit na katastru nemovitostí. Majitelem nemovitosti se stanete až v okamžiku převodu vlastnického práva zápisem do katastru.

I chata může být vrcholem designu

V posledních letech je trendem návrat k přírodě a přírodním materiálům. Nevyhnula se tomu ani rekreační zařízení.V obchodech i na internetu najdete spoustu inspirace a nápadů, jak si chatu zařídit podle poslední módy. 

Prodej a nákup nemovitosti je pak to nutné zlo, které člověk musí podstoupit, aby si mohl splnit sen a vytvořit oázu klidu a relaxace podle svých představ a přání.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?